Блоги → Перегляд

Час вирішувати: Мінськ чи війна

Вівторок, 11:08, 01.03.16

Рейтинг
0 0
Переглядів
1221

0
0

На засіданні ради безпеки ООН міністр закордонних справ Німеччини, яка наразі головує в ОБСЄ, зробив заяву про пріоритетні напрямки на 2016 рік. http://verge.zp.ua/2016/03/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D1%82%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%83%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB/

 По-перше, це вибори на Донбасі, які мають відбутися за будь-яких обставин у першому півріччі поточного року.

По-друге, це врегулювання конфлікту взагалі, яке неможливе без виконання пункту першого, тобто, без виборів на Донбасі.  

Щоб провести ті вибори необхідно, звичайно створити умови – обговорити нове виборче право для східної України, а головне, якимось чином домогтися безпеки при проведенні того голосування. Натомість українська сторона вважає проведення виборів у нинішніх умовах неможливими. Та навіть, якщо припустити, що вони відбудуться, то вирішенню конфлікту це не сприятиме, а зовсім навпаки. Легалізувавши таким чином ДНР та ЛНР ситуація не тільки не покращиться, а ще більш дестабілізується. 

Все то зрозуміло, Європі та й Україні зовсім непотрібне продовження війни на Донбасі, бо це великі витрати, як матеріальні так і людські, але методи вирішення цієї складної ситуації повністю протилежні, якщо європейці пропонують виконувати мінські домовленості, то українська політична спільнота, начебто офіційно, також, підтримує Мінськ, але останнім часом все частіше лунають заклики до відновлення бойових дій на сході та проведення військової операції для повернення Криму. Час спливає і зараз він працює зовсім не на нас. У тому стан,і у якому зараз знаходиться  держава, неможливо ефективно займатися економічним розвитком, і причиною тому не тільки війна, а й внутрішньополітична криза, яка у більшості створена перефарбованими у патріотів народними обранцями, які продовжують свою брудну справу по обкраданню країни.

Із цього витікає розуміння, що грошей на розвиток та навіть на бойові дії у нас немає, і фінансувати нас ще довгий час будуть західні партнери, які у свою чергу зацікавлені у мінському форматі.

 

Отже, панове така собі складається ситуація, яку необхідно вирішувати але ж як? 

2GXgKo0gpX0.jpg


Коментарі

0
Вирішення будь-якого складного питання завжди є у площині можливих компромісів зацікавлених і впливових осіб з урахуванням їх інтересів, ресурсів, умов і прорахованих перспектив наслідків для кожного . В нас штучно створено нібито нездоланні протиріччя,1) якщо надання особливого статусу Донбасу - це створить прицендент для інших регіонів і страшна загроза всієї державності, 2) якщо відокремлення, відмова від окупованих теріторій - позбавимося від впливу антидержавних федералістських настроїв і проникнення проросійських політиків у Раду, владу, 3) що важливіше активна, горяча швидка війна за теріторії, або повільна холодна війна (блокування, відмова в торгівлі, зв'яках і таке інше) проти людей і ціна питання, 4) сподівання на різьке послаблення РФ, що призведе до її роспаду і нібито це вигідно Україні - повернемо окуповані теріторії. Якби Україна була б здатна самостійно вирішити усі питання цього конфлікту, було б можливо й не враховувати думку і наполягання ЄС, але раз ні, то й наша відповідь у цьому невеличкому колі
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі