Блоги → Перегляд

Україна потрібна Європі і Росії допоки вона спить

Субота, 13:25, 03.09.16

Рейтинг
3 0
Переглядів
3215

0
0

Зазвичай публікую лише свої тексти. Але цього разу порушу правило. Не з усім погоджуюся, але поширю.

 

Олег Янченко:

 

Якщо росіяни бідкаються, що Захід займається стримуванням їх цивілізації, то по відношенню до України діє принципово більш жорстка політика – тримання в стані сну. Україна потрібна Європі і Росії допоки вона спить. Як тільки Україна робить спробу проснутися, її знищують в буквальному розумінні. Причому непублічна домовленість про знищення України це загальна історична практика сусідніх цивілізацій.

 

Найбільша проблема Фронтирної Цивілізації у тому, що вона, на відміну від цивілізацій-сусідів, не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу для того, щоб здійснити цивілізаційний прорив. Україну постійно знищують при спробі здійснення цивілізаційного розвитку при найменших натяках на спробу цивілізаційного прориву. Всі свої цивілізаційні прориви, за винятком Київської Русі, Україна здійснила в складі інших цивілізацій.

 

Щоб здійснити цивілізаційний прорив, окрім великого економічного багатства та достатнього соціо-культурного капіталу, потрібен правлячий клас з уявленнями про цивілізаційний розвиток. Причому класичні західні уявлення про цивілізаційний розвиток для України не зовсім підходять. Україні потрібна своя особлива Теорія Фронтиру або Теорія Фронтирної Цивілізації.

Коментарі

Щодо фронтиру - воно так. Але щодо "знищують", то воно м’ко кажучи не зовсім так. Наші сусіди тільки в невеликій мірі нас нищили. Різко більше вони просто користувались нашими внуттрішніми нестиковками, нашою внутрішньою боротьбою.
А та вама внутрішня боротьба якраз дуже характерна для фронтиру між ворожими, дуже погано сумісними суспільствами. При тому суспільствами, близькими по силі. Бо в Америці, наприклад, фронтир на іншому боці мав розрізнені й слабкі племена індіанців - сприятливі, просто таки тепличні умови для розвитку!
А у нас був фронтир між уже сильною Європою, ще сильнішими турками і набираючою силу Московією. Що тепер переріс у фронтир між сильною Європою та слабнучою, але з горами зброї і з нацизмом у голові Рашею. Плюс інші віддалік.
Їм і тепер не видно раціональних причин нас нищити, наша пролема і тепер у внутрішній немонолітності. Нам не вистачає УКРАЇНСЬКОСТІ, нам не вистачає СВОГО, надто багато людей із зовнішніми ОРІЄНТАЦІЯМИ. Хто на Захід, хто на Рашу, хто на якісь (теж зовнішні) утопічні й неукраїнські ідеї.
В результаті такої неоднорідності ми просто не створюємо достатньо тведого бар’єру для звичайнісіньких зовнішніх втручань.
mart mart 18:48
0
+2
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі